engels kl

icon-linkedin

Avoimien koulutuksiemme koulutuspaikat

Alla tietoa avoimien koulutuksiemme koulutuspaikoista Espoossa ja Helsingissä.

Koulutuspaikka: Espoo, Leppävaara

 • Paikka, kulkuyhteydet ja parkkeeraus:
  • GLO Hotelli Sello: Leppävaarankatu 1, 02600 Espoo (Kauppakeskus Sello)
  • Saapuminen julkisilla kulkuvälineillä: Leppävaaran juna-asema / linja-autoasema on n. 2 min kävelymatkan päässä koulutuspaikasta.
  • Saapuminen autolla: Voit parkkeerata auton Sellon parkkihalliin. Hotellin sisäänkäynti on parkkihallin D-tolpan kohdalla. Voit pysäköidä mihin tahansa vapaaseen ruutuun. Saat hotellin vastaanotosta ilmaisen pysäköintiluvan.
  • Saapuminen lentäen: Pääset Helsinki-Vantaan lentokentältä kätevästi junalla reilussa 0,5 tunnissa tai taxilla n. 20 minuutissa.
 • Majoitus: Voit tarvittaessa järjestää majoituksen omalla kustannuksella. Leppävaarassa on 2 hotellia: GLO Hotelli Sello (tarjoushinta osallistujille) ja hotelli Hellsten (n. 15 min kävelymatka). Majoittuminen Helsingin keskustassa on myös kätevä vaihtoehto, juna keskustasta Leppävaaraan kestää n. 10 minuuttia ja junia kulkee 10 minuutin välein. 

Koulutuspaikka: Helsinki, keskusta

 • Paikka, kulkuyhteydet ja parkkeeraus:
  • HUONE Kamppi | Kokous- ja juhlatilat: Malminkatu 30, 00101 Helsinki (Kamppi)
  • Koulutuspaikka on aivan ydinkeskustassa, joten suosittelemme käyttämään julkisen liikenteen yhteyksiä. Malminkatu 30:n sisäpihalla on muutamia yleisiä maksullisia parkkipaikkoja. Lisäksi Kampin kauppakeskuksen alla sijaitsevassa parkkihallissa on runsaasti tilaa kävelymatkan päässä. Parkki ei sisälly koulutuksen hintaan.
 • Majoitus: Voit tarvittaessa järjestää majoituksen omalla kustannuksella Helsingin keskusta hotelleissa. Keskustan hotelleista on kävelymatka koulutuspaikkaan.