engels kl

icon-linkedin

Avoimien koulutuksiemme koulutuspaikat

Alla tietoa avoimien koulutuksiemme koulutuspaikoista Espoossa ja Helsingissä.

Koulutuspaikka: Espoo, Leppävaara

 • Paikka, kulkuyhteydet ja parkkeeraus:
  • GLO Hotelli Sello: Leppävaarankatu 1, 02600 Espoo (Kauppakeskus Sello)
  • Saapuminen julkisilla kulkuvälineillä: Leppävaaran juna-asema / linja-autoasema on n. 2 min kävelymatkan päässä koulutuspaikasta.
  • Saapuminen autolla: Voit parkkeerata auton Sellon parkkihalliin. Auton voi ajaa suoraan parkkihalliin. Voit pysäköidä mihin tahansa vapaaseen ruutuun. Hotellin sisäänkäynti on parkkihallin D-tolpan kohdalla. Rekisterinumero tulee ilmoittaa hotellin vastaanottoon, jotta maksuton pysäköinti rekisteröityy järjestelmään. Parkkijärjestelmä tunnistaa rekisterinumeron sisään- ja ulosajettaessa.
  • Saapuminen lentäen: Pääset Helsinki-Vantaan lentokentältä kätevästi junalla reilussa 0,5 tunnissa tai taxilla n. 20 minuutissa.
  • Lisätietoja hotellista: Hotelli-info
 • Majoitus: Voit tarvittaessa järjestää majoituksen omalla kustannuksella GLO Hotelli Sellossa (tarjoushinta osallistujille). Majoittuminen Helsingin keskustassa on myös kätevä vaihtoehto, juna keskustasta Leppävaaraan kestää n. 10 minuuttia ja junia kulkee 10 minuutin välein.

Koulutuspaikka: Helsinki, keskusta

 • Paikka, kulkuyhteydet ja parkkeeraus:
  • HUONE Kamppi | Kokous- ja juhlatilat: Malminkatu 30, 00101 Helsinki (Kamppi)
  • Koulutuspaikka on aivan ydinkeskustassa, joten suosittelemme käyttämään julkisen liikenteen yhteyksiä. Malminkatu 30:n sisäpihalla on muutamia yleisiä maksullisia parkkipaikkoja. Lisäksi Kampin kauppakeskuksen alla sijaitsevassa parkkihallissa on runsaasti tilaa kävelymatkan päässä. Parkki ei sisälly koulutuksen hintaan.
 • Majoitus: Voit tarvittaessa järjestää majoituksen omalla kustannuksella Helsingin keskusta hotelleissa. Keskustan hotelleista on kävelymatka koulutuspaikkaan.