engels kl

icon-linkedin

Koulutus Lean-johtaminen I ja II

 

Järjestämme koko organisaatiolle tarkoitettujen Lean-koulutuksiemme lisäksi myös erillisiä johdon Lean-koulutuksia: Lean-johtaminen I ja Lean johtaminen II:

1. Johdon Lean-koulutus I: Lean ja johtaminen

Päivän koulutus, mitä Lean-ajattelu ja Lean-johtaminen on sekä miten jalkauttaa Lean. Lue Lisää…

2. Johdon Lean-koulutus II: Miten luoda pysyvä jatkuvan parantamisen kulttuuri

Kahden päivän tehopaketti, miten johtaa Lean-muutosta niin, ettei se jää vain prosessien parannuksen työkalupakiksi. Opi konkreettisesti, miten hyödynnät Lean-ajattelua tehokkaammin ja miten ohjaat organisaatiotasi pysyvään jatkuvan parantamisen kulttuuriin. Lue lisää...

3. UUTTA: Lean-johtaminen v2.0

Lean-johtaminen -koulutuksessa opit, mitä Lean-johtaminen on ja miten toteutat sitä omassa organisaatiossa. Koulutuksen päätteeksi sinulla on omat mittarit ja konkreettinen jatkosuunnitelma, miten edetä omassa organisaatiossasi. Lue lisää...

 

 
 
 
Muut Lean -palvelumme

Järjestämme koulutusta myös yrityksen sisäisinä koulutuksena, jolloin rakennamme koulutuksen mittatilauksena asiakkaan tarpeiden mukaan. Mikäli olet kiinnostunut saamaan lisätietoja näistä vaihtoehdoista tai muista Lean-palveluistamme, ota yhteyttä alla olevasta linkistä tai lue lisää: Lean Six Sigma palvelumme.