engels kl

icon-linkedin

Lean-uutisia: Lean johtaminen v2.0 ja Projektiesimerkkejä

Lue uutiskirjeestämme Lean ja Six Sigma -trendeistä ja tulevista tapahtumista.
Tällä kertaa aiheina:

  1. Lean-johtaminen v2.0
  2. Esimerkkejä sertifioiduista Green Belt ja Black Belt -projekteista
  3. Kevään 2020 koulutukset

Lean uutiskirje 201911

 

1. Lean-johtaminen v2.0

Positiivisten palautteiden kannustamana järjestämme koulutusta Lean-johtaminen v2.0 nyt myös avoimena koulutuksena. Koulutuksessa oppii 3 päivässä, mitä Lean-johtaminen on ja miten jalkauttaa Lean. Koulutuksen lähtökohtana on osallistujien oma tilanne, johon koulutuksen aikana harjoitellaan sopivia toimintamalleja. Päivien päätteeksi osallistujilla on omat mittarit ja konkreettinen jatkosuunnitelma jatkaa Leanausta omassa yrityksessään.

Lue lisää tästä uudesta koulutuksesta ja osallistujien kokemuksista.

 

Lean johtaminen v2.00

2. Green Belt ja Black Belt -projektiesimerkkejä

Green Belt ja Black Belt -koulutuksiimme osallistuvilla on mahdollisuus hyväksyttää oma parannusprojekti ja sertifioitua Lean Six Sigma Green/Black Beltiksi. Julkaisemme esimerkkejä avoimiin koulutuksiimme osallistuneiden projekteista ja saavutetuista tuloksista eri aloilta.

Tutustu projektiesimerkkeihin.

Lean Six Sigma Green Belt to Black Belt koulutus

3. Kevään 2020 koulutukset

Kevään avoimien Lean ja Lean Six Sigma -koulutuksien aikataulu on julkaistu.
Tutustu koulutuksiin:

 
 Lean start v4

Ota yhteyttä

Jos sinulla on kysyttävää tai kommentoitavaa, voit lähettää meille viestin:

 

 

Seuraa meitä

Lähetämme kirjeitä 3-4 kertaa vuodessa. Voit seurata meidän päivityksiä myös LinkedIn -sivuillamme: Jaatinen B.V. - LinkedIn.